IPF Pilates Sandalyesi

  • Marka: IPF
  • Ürün Kodu: ipf sandalye
  • Satış Fiyatı: 30950,00
Ad.

 

Ofiste Sandalye yerine pilates topu

Ofiste ya da evde sandalyede oturmaktansa pilates sandalyesi tercih et. Böylece merkez bölgeni ve sırt kaslarını çalıştırmış olacaksın. 

Sandalyede uzun süre oturulması sonucunda bel ağrıları, eklem rahatsızlıkları, postür bozuklukları gibi fiziksel problemler görülebiliyor; masa başı işler nadir de olsa kas iskelet sistemi üzerinde kalıcı sıkıntılara, sinir sıkışmalarına ya da tendon iltihaplanmaları gibi durumlara yol açabiliyor. Böyle fiziksel rahatsızlıkların önüne geçebilmenin yanı sıra duruşunuzu düzeltmek ve kaslarınızı çalıştırmak için sandalyeyi atıp pilates sandalyesine oturmaya ne dersiniz?

Gün içerisinde sandalyede oturmanın süresi 30 dakikayı aştığı andan itibaren metabolizmanın performansının yarı yarıya düştüğü gözlemleniyor. Kısa vadede yorgunluk hissine yol açan metabolizma yavaşlığı uzun vadede yağlanmalara sebep olabiliyor. Pilates sandalyesi  oturulması bu durumun önüne geçiyor, pilates topu üzerinde oturmak bir nevi sürekli egzersiz yapmaya benzer bir etki yaratıyor.

 

Pilates Sandalyesinde  Oturmanın Fiziksel Faydaları

Gün boyu sandalyede oturduktan sonra özellikle gece saatlerinde sıkça vücut ağrıları hissediliyor. Çalışırken sandalye yerine pilates topunu tercih etmek bu ağrıların önüne geçebiliyor. Pilates sandalyesi üzerine oturulduğunda istemsiz bir şekilde dik duruluyor, ayaklar sıkı bir şekilde yere basıyor. Oturuş tarzının düzgün olması ile vücut postürü düzelip eklem rahatsızlıkları gibi problemlerin önüne geçiliyor. Ayrıca oturur vaziyetteyken ufak hareketlerle kendinizi esnetmeniz ve zaman zaman bacaklarınıza baskı uygulamanız kaslarınızı geliştiriyor, düzenli olarak karın kası çalışıyor ve bu sayede fiziksel kas seviyesi artıyor.

Karın kasları ve bacak kaslarının yanı sıra dik bir şekilde oturuşa bağlı olarak sırt ve boyun çevresi de rahatlıyor. Pilates sandalyesi üzerinde otururken dik duran iskelet sisteminiz ve omurganız daralıyor, bu sayede sağlıklı bir görünüm kazanılıyor. Pilates sandalyesi özellikle power house denilen karın merkezindeki kasları çalıştırıyor. Ayrıca iç karın kasları, bele şekil veren oblikler, kürek kemikleri ve core bölgesi de pilates sandalyesi ile gelişiyor.

 

Pilates Sandalyesinde Oturmanın Psikolojik Faydaları

Sandalyede oturulduğunda zaman geçtikçe motivasyon düşüklüğü, odak kaymaları ve dikkat dağılmaları yaşanabiliyor. Pilates sandalyesine oturulduğunda ise dikkat bozukluğu ya da odaklanma problemi yaşanmıyor, çünkü pilates sandalyesi üzerinde yayılarak oturmak mümkün olmuyor. Pilates sandalyesi üzerinde oturulduğunda beynin daha hızlı çalıştığı, endorfin salgılandığı ve nefes alma düzeni ile birlikte rahatlama hissi duyulduğu bilinmektedir.

Ürüne yorum yapın

Not : Mail adresiniz ve telefon numaranız gizli tutulmaktadır.